В рамките на дейностите по програма „Еразъм+“ г-жа Елка Божикова – директор на ПМГ “Яне Сандански”, и учителите Божидар Вълканов и Елена Николова, са на посещение в училище в гр. Невшехир, Турция.
По време на визитата участниците наблюдават учебни часове, запознават се с организацията на образователния процес и провеждат срещи с ръководството и преподавателите на училището. Обменят се добри педагогически практики, представят се иновативни методи на преподаване и се обсъждат възможности за бъдещо сътрудничество.
Посещението допринася за професионалното развитие на учителите, за разширяване на международните партньорства и за утвърждаване на европейското измерение в образованието на ПМГ „Яне Сандански“.