НАГРАДИ

Награди на учениците за 2019/2020 учебна година

Зрелостникът Мирослав Руменов Пехливанов получава наградата „Спаса Фурнаджиева“ и Почетен знак за изключителни успехи в учебната и извънучебната дейност по време на своето гимназиално обучение.

За първа година се учредява наградата за дванадесетокласници на името на генерал Андрей Боцев. Получава я зрелостникът Иван Димитров Духов за високи успехи в областта на математиката, информатиката и информационните технологии.

Зрелостникът Ерик Венциславов Биляров получава специалната награда за постижения в областта на хуманитарните науки и Почетен знак за изключителни успехи в учебната и извънучебната дейност по време на своето гимназиално обучение.

Най-високо отличие Почетен знак получават и зрелостниците:

Иван Димитров Духов

 Стела Цветкова Тошанова

Ерик Венциславов Биляров

Саня Гюлсемиева Севдева

Иван Иванов Пашалиев

Георги Яков Папарков

  С плакет на община Гоце Делчев за отличен успех в обучението, постижения в различно области на научното познание и активно участие в общоучилищния живот се награждават зрелостниците:

Иван Димитров Духов

Иван Иванов Пашалиев

Георги Яков Папарков

 Наши ученици получават грамота от кмета на община Гоце Делчев по повод 24 май за високи постижения на национални и международни олимпиади, състезания и конкурси:

 Денис Димитров Кираджийски – IXв клас

Катерина Петрова Кръстилова – IXв клас

Иван Мирчев Попов – Xа клас

Снежана Лазаринова Костадинова – VIIIг клас

Институт „Николай Добрев“ присъжда ежегодните си стипендии на изявени и талантливи ученици в три възрастови групи. Победители са:

Селин Сайди Имамова – VI клас

Божидара Божикова Бойчева – Xд клас

 Стоян Костадинов Гебрелиев – XIIа клас

Английски език

Осмокласникът Емил Боцев е единственият ученик от област Благоевград във възрастова група VII – IX клас, класиран за НАЦИОНАЛНИЯ кръг на състезанието по речеви и комуникативни умения на английски език.

 

Oсмокласникът Емил Боцев и десетокласничката Елена Бозукова се представиха отлично на областния кръг на националното състезание за речеви и комуникативни умения на английски език.

 

Информационни технологии

  Зрелостникът Иван Пашалиев спечели първо място в XII Национално състезание по информационни технологии, което е под егидата на Мария Габриел. Той участваше в направление „Мултимедийни клипове“.

Физика и астрономия

Възпитаникът на ПМГ”Яне Сандански” – Иван Попов с бронзов медал от Международната олимпиада по астрономия, която се проведе в Румъния.

 

 

Награди на учителите

Отличия на МОН

Елка Иванова Божикова – директор, удостоена с почетно отличие „Неофит Рилски” през м. май 2003 г.  за постигнати високи резултати в учебно-възпитателната работа и издигане престижа на учебното заведение в областта на просветата.
Удостоена с почетния знак на община Гоце Делчев за дългогодишна дейност и издигане авторитета на гимназията – 21.05.2010г.

Удостоена с грамота “Директор на 2015” от Обществен съвет по образование – Гоце Делчев – 29.06.2015г.

Удостоена с  годишни награди “Златен гълъб” 2015 Директор на 2015 от Обществен съвет по образование – Гоце Делчев

Удостоена с наградата Директор на годината 2015 от Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България.

Иванка Гелемерова – преподавател по химия, удостоена с почетно отличие „Неофит Рилски” през м. май 2007 г. от  Министъра  на образованието и науката Даниел Вълчев за дългогодишна цялостна високопрофесионална трудова дейност в системата на народната просвета.

Марияна Карамитева – преподавател по английски език и химия, удостоена с почетно отличие „Неофит Рилски” през м. май 2008 г. от  Министъра  на образованието и науката Даниел Вълчев за дългогодишна цялостна високопрофесионална трудова дейност в системата на народната просвета. Удостоена с почетното отличие и през м. май 2013г.

Ирина Горанова –  преподавател по информатика, удостоена с наградата на МОМН “Константин Величков” за високи постижения на национално ниво в областта на информационните технологии на 1. ноември 2011 г.

Наградена с почетно отличие „Неофит Рилски” на министъра на образованието и науката на 24.05.2009 г. за постигнати високи резултати на учениците в национални и международни олимпиади, състезания и конкурси, както и за приноса в развитието на образователното дело.

Виктория Кирева – преподавател по български език и литература, наградена с почетно отличие “Неофит Рилски” за дългогодишна цялостна високопрофесионална трудова дейност в системата на народната просвета (май 2013 г.).

Недялка Ангушева – преподавател по философски дисциплини, наградена с почетно отличие “Неофит Рилски” за дългогодишна цялостна високопрофесионална трудова дейност в системата на народната просвета (май 2016 г.).

Златка Милчева – заместник–директор по учебно–възпитателната дейност, наградена с почетно отличие “Неофит Рилски” за дългогодишна цялостна високопрофесионална трудова дейност в системата на народната просвета (май 2018 г.).

Димка Дерменджиева – преподавател по английски език, наградена с почетно отличие “Неофит Рилски” за дългогодишна цялостна високопрофесионална трудова дейност в системата на народната просвета (май 2018 г.).

Екатерина Тодорова – старши учител по български език и литература, наградена с почетно отличие “Неофит Рилски” за дългогодишна цялостна високопрофесионална трудова дейност в системата на народната просвета (май 2020 г.).

Отличия на община Гоце Делчев и други институции

2019/2020 учебна година

Илия Димитров Нурков – главен учител

Румен Кирилов Джинев – старши учител по физическо възпитание и спорт

Василка Станимирова Фърчева – старши учител по география и икономика

2017/2018 учебна година

Златка  Георгиева Милчева – заместник-директор по учебната дейност –  наградена с плакет на Община Гоце Делчев

Донка Великова Пиргова – заместник-директор по административната дейност –  наградена с плакет на Община Гоце Делчев

Диана Маринова Обущарова – старши учител по български език и литература

Надя Петрова Воденичарова – учител по информационни технологии

Божидар Георгиев Вълканов – старши учител по география и икономика

Отличия на училището

2017/2018 учебна година

За високи резултати в работата си и издигане авторитета на училището, с почетен знак са наградени преподавателите:

Диана Маринова Обущарова – старши учител по български език и литература

Иванка Александрова Абаджиева – старши учител по математика

 

За високи постижения на ученици на олимпиади и състезания и за постигнати високи резултати в работата си, с почетна значка са наградени преподавателите:

Божидар Георгиев Вълканов – старши учител по география и икономика

2016/2017 учебна година

За високи резултати в работата си и издигане авторитета на училището, с почетен знак са наградени преподавателите:

Гергана Запрюва Икономова – старши учител по български език и литература

            Димка Георгиева Дерменджиева – старши учител по английски език

            Люба Георгиева Маламова – старши учител по химия и опазване на околната среда

За високи постижения на ученици на олимпиади и състезания и за постигнати високи резултати в работата си, с почетна значка са наградени преподавателите:

Лиляна Иванова Сейрекова – старши учител по музика

Иванка Александрова Абаджиева – старши учител по математика

За съществен принос за успехите на учениците през настоящата учебна година в олимпиади, състезания и конкурси в различни научни области – чужди езици, математика, природни и хуманитарни науки са наградени:

    Гергана Запрюва Икономова – старши учител по български език и литература

    Гергана  Иванова Шарланджиева –старши учител по английски език

    Димка Георгиева Дерменджиева – старши учител по английски език

    Иванка Александрова Абаджиева – старши учител по математика

    Иванка  Стоянова Гелемерова – старши учител по химия и опазване на околната среда

    Карамфилка Атанасова Патинова – старши учител по физика и астрономия

    Катерина Илиева Мангалова – старши учител по биология и здравно образование

    Лиляна Иванова Сейрекова – старши учител по музика      

    Люба Георгиева Маламова – старши учител по химия и опазване на околната среда

    Марияна Тодорова Карамитева – главен учител

    Недялка Кръстева Ангушева – старши учител по философски дисциплини

    Силвия Георгиева Мегданова – старши учител по биология и здравно образование

      За всеотдайна дейност за издигане престижа на училището са наградени:

    Златка  Георгиева Милчева – заместник-директор по учебната дейност

     Донка Великова Пиргова – заместник-директор по административната дейност

  

 

 

 

X