На 9 и 10 юни 2025 г. ПМГ „Яне Сандански“ посрещна десетки седмокласници от училищата в региона в Деня на отворените врати. Събитието се превърна в празник на знанието, науката и новите възможности.
Гостите имаха възможност да разгледат модерната учебна база на гимназията и да участват в демонстрации, игри, експерименти, интерактивни задачи, свързани с различни области на научното познание.
Ученическият парламент посрещна седмокласниците и през цялото време неговите членове, в ролята на екскурзоводи, ги придружаваха, като им показваха училището и разказваха за живота в него.