На 15 септември 2025 година дворът на ПМГ „Яне Сандански“ се изпълни с празнични усмивки и трепет. Ученици, учители, родители и гости споделиха емоцията от първия учебен ден.
Сред официалните гости на събитието бяха кметът на община Гоце Делчев – г-н Владимир Москов, г-н Костадин Харисков – началник отдел „Образование, здравеопазване, социални дейности, култура и спорт“ в община Гоце Делчев, председателят на Общинския съвет – г-н Иван Геров, г-жа Мария Пеева – председател на Обществения съвет в ПМГ, г-н Боян Думанов – бивш възпитаник на училището и представител на фирма „Интерпред партнер“ АД, приятели на училището и бивши учители.
Приветствие към всички отправи директорът на ПМГ – г-жа Елка Божикова.
Особено вълнуващ момент бе признанието, което получи за изключителния си успех Петър Попов от XIIа клас. През лятото той завоюва златен медал на Международната олимпиада по астрофизика и астрономия в Индия като част от националния отбор на България, който се състезаваше с представителите на 63 държави. Петър Попов и госпожа Карамфилка Патинова – учителят, който го вдъхновява и подкрепя през годините, получиха поздравления и специални награди от директора на ПМГ „Яне Сандански“, от кмета на община Гоце Делчев и от фирма „Интерпред партнер“ АД.
Празничната програма продължи с музикалните изпълнения на Гергана Кирова и Ивана Тричкова от VIII клас и танцово изпълнение на мажоретния състав на училището.
Вълнуващ бе моментът, в който дванадесетокласниците – Васил Воденичаров, Радой Маджиров, Стефани Терзиева, София Ангелова, Ава Шенгова и Александра Петелова, поведоха за ръка петокласници и осмокласници за първата им среща с новото училище. Така най-големите ученици подкрепиха новоприетите.
По стара българска традиция тържеството завърши с благопожеланията на Директора на ПМГ „Яне Сандански“ за здраве и благополучие и със звъна на първия училищен звънец.
Нека 2025/2026 донесе на всички ученици, учители и родители здраве, сили, вдъхновение и още по-големи успехи!

