С вълнуващ тържествен концерт ПМГ “Яне Сандански” отбеляза 105 години от създаването си на 16 май в Дома на културата.

С вълнуващ тържествен концерт ПМГ “Яне Сандански” отбеляза 105 години от създаването си на 16 май в Дома на културата.
Събитието уважиха вицепрезидентът на Република България г-жа Илияна Йотова, заместник-министърът на образованието и науката г-жа Емилия Лазарова, началникът на Регионалното управление на образованието – Благоевград, г-н Ивайло Златанов, Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим, кметът на община Гоце Делчев – г-н Владимир Москов, народни представители, председателят на общинския съвет г-н Иван Геров, учители, ученици, бивши възпитаници на гимназията, представители на институции.
Юбилейният концерт се превърна в истински празник на духа, съчетаващ миналото, настоящето и бъдещето.
Химнът на училището бе изпълнен от Кристина Карпузова – Крисия.
Кметът на община Гоце Делчев г-н Владимир Москов връчи на директора на гимназията г-жа Елка Божикова Почетна грамота и Знака на града по повод 105-годишнината.
Вицепрезидентът г-жа Илияна Йотова връчи на директора г-жа Елка Божикова почетен знак “Св. Св. Кирил и Методий” по повод 105-годишнината.
Заместник-министърът на образованието г-жа Емилия Лазарова поздрави всички и връчи на директора на гимназията Плакет за буквите от името на министъра на образованието и науката.
Г-н Божик Димитров – дългогодишен учител по френски език, пожела на учителския колектив и на ръководството много здраве, дръзновение и още по-високи успехи в национален и международен план.
Представителят на родителската общност – г-жа Мария Бозукова, сподели вълнението си, изрази благодарност към ръководството и учителите и поздрави всички за празника.
От името на ученическата общност Александра Цанова – председател на Ученическия парламент, сподели вълнението на гимназистите по повод светлата годишнина.
Сред множеството емоционални моменти по време на тържеството се открои и рецитацията на г-жа Екатерина Тодорова – старши учител по български език и литература, която с вълнение представи стихотворението „Спомени мили“ от Георги Гавалюгов – съкровена изповед за силния дух на неврокопчани.
Трогателно бе награждаването на зрелостниците Кирил Игнатов, Мартин Драгинов, Александра Татанова, Димитър Ташков, Марина Маринова с престижните награди на ПМГ “Яне Сандански” – “Спаса Фурнаджиева”, “Илия Балтов”, “Николай Добрев”, “Андрей Боцев”, “Екатерина Титянова”, за постигнати успехи в различни научни области.
Директорът на гимназията г-жа Елка Божикова произнесе празнично слово, в което отбеляза значимостта на юбилея и изрази признателност към поколения учители и ученици, изградили авторитета на училището като образователна институция с традиции и визия за бъдещето.
Негово Високопреосвещенство Неврокопският митрополит Серафим отправи поздрав и отечески благослов по случай бележитата годишнина на училището.
„Тримата тенори“ развълнуваха публиката с изпълнения на български песни и класически арии.
Марина Маринова от 12. клас докосна сърцата с емоционалното си изпълнение на песента “Синева”.
Много спомени, радостни моменти, емоционални срещи изпълниха сърцата на присъстващите в залата. Това се случи благодарение на Цветелина Узунова – възпитаник на училището, която сътвори прекрасен спектакъл.
Духът на знанието в 105-годишната ПМГ “Яне Сандански” ще продължава да живее и да вдъхновява нови поколения!
Благодарим за снимките на Гери Войнова!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Skip to content