ПМГ „Яне Сандански“ днес участва в регионална среща за представяне на иновативни дейности, методи, ресурси в област Благоевград. Тя се проведе в гр. Банско, където г-жа Елка Божикова – директор на училището, представи иновативните практики, като постави акцент върху интердисциплинарността, трансдисциплинарността и проектнобазираното обучение за повишаване качеството на образователния процес и изграждането на практически умения у учениците.
Г-жа Соня Коджебашева и г-жа Екатерина Тодорова – старши учители в училището, разказаха за етапите, през които премина проектната дейност на учениците от иновативната паралелка – VII клас, свързана с реализирането на проекта „Град на бъдещето“.

