Ученици от ПМГ „Яне Сандански“ се включиха активно в двудневно обучение на тема
„Превенция на проявите на насилие и дискриминация в младежката общност“,
проведено на 22 и 23 октомври 2025 г. и организирано от Младежки център – Гоце Делчев.
По време на обучението участниците развиха практически умения за разпознаване и противодействие на насилието, стереотипите и речта на омразата чрез интерактивни игри и творчески дейности. Те показаха истинска ангажираност към темите за човешките права, толерантността и позитивната комуникация, доказвайки, че активното участие и сътрудничеството могат да променят общността към по-добро.