УЧИЛИЩНАТА ОБЩНОСТ НА ПМГ „ЯНЕ САНДАНСКИ“ В ПОДКРЕПА НА ПРИРОДАТА

В стремежа си да изгради осъзната екологична общност ПМГ „Яне Сандански“ прави още една стъпка към по-устойчива училищна среда чрез обособяване на кошчета за разделно събиране на хартия в класните стаи. Хартията е сред най-често използваните ресурси в училище, което прави рециклирането ѝ стратегически важна стъпка. С тази инициатива се цели намаляване на отпадъците и насърчаване на учениците към изграждане на устойчиви екологични навици.

Вече са отчетени и първите резултати от дейността. Събраните количества хартия са надлежно подготвени за рециклиране. По този начин училищната общност демонстрира, че опазването на околната среда е споделена отговорност, защото промяната започва от избора, който се прави всеки ден.

СНИМКИ:

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Skip to content