Днес нашите деветокласници от професионалната паралелка „Компютърен график“ имаха интересна среща с Васил Чилев – предприемач и представител на местния бизнес. Срещата е част от дейностите, посветени на 105 години от създаването на нашето училище.
Г-н Чилев започна с въпроси, свързани с избора им на тази нова паралелка и какво ги вдъхновява в компютърната графика. Отговорите, които получи, разкриха ентусиазма и амбициите на младите хора – желанието им да творят и да се развиват в сферата на дизайна, технологиите и изкуството.
Г-н Чилев сподели опита си, като не просто разказа, а показа какво е нужно, за да успееш. Рекламните материали, които раздаде, напомниха на учениците, че с усилена работа и знанията, които придобиват тук, те ще могат да създават продукти с истинско въздействие върху потребителите.
В края на срещата гимназистите благодариха за ценните съвети и си тръгнаха удовлетворени.